Aktualności

FZPP wspiera rodziny z Ukrainy

Brak komentarzy

Fundacji ZPP w związku z trwającą wojną na Ukrainie postanowiła przeznaczyć środki pieniężne w wysokości po 2000,00 złotych płatne przez 3 miesiące dla trzech rodzin z Ukrainy na zaspokojenie bieżących potrzeb życiowych związanych z wynajmem mieszkania w Polsce.

 

Rodziny objęte wsparciem:

Matka z dwójką dziećmi z Kijowa

Rodzina przyjechała do Warszawy 6 marca br. z Kijowa. Kobieta ma 32 lata, córka 12 lat i syn 5 lat. Kobieta jest po studiach psychologicznych, pracowała na stanowisku managerskim, zna biegle angielski i niemiecki. Dzieci obecnie udało się już zapisać do szkoły na warszawskiej Białołęce.

 

Babcia, córka i wnuczka

Rodzina przyjechała do Warszawy 4 marca br. z Lwowa. Kobiety są w wieku 70 lat, 40 lat i 16 lat. Babcia jest na emeryturze, wnuczka uczyła się w szkole średniej (miała zdawać w tym roku maturę), a ostatnia z kobiet była Team Lead w szkole językowej.

 

Matka i córka

Rodzina pochodzi z Łucka, na Wołyniu. Kobiety były pracownikami Wołyńskiego Narodowego Uniwersytetu im. Lesi Ukrainki. Pierwsza z nich, doktor nauk biologicznych,  przed przejściem na emeryturę była w kadrze zarządzającej uczelni, druga – doktor nauk filologicznych – wykładała tam język ukraiński.

 

 

Foto: image4yo/pixabay.com