Marcin Nowacki

Wiceprezes ZPP Przez lata zawodowo związany z obszarem rozwoju inwestycji bezpośrednich. W latach 2006-2007 dyrektor Departamentu Pozyskiwania Inwestora w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. W okresie 2008-2009 pełnił funkcję dyrektora Departamentu ds. Przedsiębiorczości w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Brał udział w zarządzaniu ponad 40 projektami inwestycyjnymi o łącznej wartości przekraczającej 1 mld euro. Marcin jest związany ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców od 2011 roku. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Związku i członka Rady Warsaw Enterprise Institute.

Marcin Nowacki

W ramach ZPP koordynuje piony odpowiedzialne za prawo i legislację oraz relacje. Marcin nadzoruje również wszystkie relacje i partnerstwa zagraniczne, w tym Przedstawicielstwo ZPP w Brukseli, uczestnicząc w kluczowych procesach regulacyjnych dla polskich przedsiębiorców w UE. Inicjator i szef European Enterprise Alliance, organizacji przedsiębiorców zarejestrowanej w Brukseli zrzeszającej organizacje pracodawców z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Marcin Nowacki jest również przewodniczącym grupy roboczej E-Commerce funkcjonującej w ramach SME Connect, brukselskiej organizacji małego i średniego biznesu.

Absolwent stosunków międzynarodowych na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych UŁ, stypendysta na uczelniach wyższych w Anglii, Francji i Chinach. W latach 2009-2012 przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów WSMiP UŁ. Od kilkunastu lat aktywny w środowisku think-tanków w Europie i Stanach Zjednoczonych. Absolwent think-tank MBA Atlas Economic Research Foundation. W ramach relacji z think-tankami od wielu lat odpowiedzialny m.in. z partnerstwo WEI przy Indeksie Wolności Gospodarczej the Heritage Foundation i Wall Street Journal. Marcin jest członkiem Rady Dialogu Społecznego od 2018 r. oraz od września 2020 r. zasiada w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym.